transparent-1980x105.png

Десети юбилеен международен фестивал

”ДНИ НА МУЗИКАТА В БАЛАБАНОВАТА КЪЩА” 2019

 

logo big

Пролетно издание

 fb event svetlin rusev w

19 май – Балабанова къща – 18.30 ч.

 SOLO

СВЕТЛИН РУСЕВ – цигулка

Концертмайстор на Оркестъра на Романска Швейцария

Й.С.Бах, Й.Изаи, Н. Паганини, П. Христосков

* * *

20 май – Балабанова къща – 18.30 ч.

AUTOUR de BACH

 ВАСИЛЕНА СЕРАФИМОВА - маримба

ТОМА ЕНКО (Франция) - пиано

* * *

21 май – ДК “Борис Христов” – 19 ч.

 МИЛА ГЕОРГИЕВА

Концертмайстор на радио-симфоничния оркестър в Щутгарт

ГЕОРГИ ЧЕРКИН - пиано

Камерен ансамбъл “СОФИЙСКИ СОЛИСТИ”

Диригент ПЛАМЕН ДЖУРОВ

* * *

31 май – Аула на НУМТИ “Добрин Петков” – 18.30 ч.

ШОПЕНИАНА с АНИ ГОГОВА

С участието на пианисти от НУМТИ “Добрин Петков”

* * *

1 юни – Римски стадион – 19 ч.

ГОЛЯМ ДЕТСКИ КОНЦЕРТ VII

СВЕТЪТ ИМА НУЖДА ОТ НАШАТА ПЕСЕН

Хор на НУМТИ “Добрин Петков”

Диригент Николета Енева

Хор “Детска китка”

Диригент Яна Делирадева

Хор на Пловдивските момчета

Диригент Милка Толедова

* * *

24 юни – Малка Базилика – 18.30 ч.

КАРЛ – ХАЙНЦ ШЮТЦ (Австрия)

Соло флейтист на Виенска филхармония

МАРИЯ ПРИНЦ - пиано

* * *

25 юни – Балабанова къща – 18.30 ч.

Ансамбъл WIEN и КАРЛ ХАЙНЦ ШЮТЦ

КАРЛ ХАЙНЦ – ШЮТЦ

Соло флейтист на Виенска филхармония

АЛБЕНА ДАНАИЛОВА

Концертмайстор на Виенска филхармония

РАЙМУНД ЛИСИ

Водач на втори цигулки във Виенска филхармония

МИХАЕЛ ЩРАСЕР - виола

ЙОЗЕФ НИДЕРХАМЕР - контрабас

* * *

27 юли – Балабанова къща – 18.30 ч.

PORTORIUS QUARTET

(Великобритания)

СОФИЯ ПРОДАНОВА – цигулка

НИКОЛ БАРАКС – цигулка

ДИОГО РАМОС – виола

НАТАН ДЖОРДЖЕТИ – виолончело

* * *

28 юли – Балабанова къща – 18.30 ч.

EUPHONY

МУЗИКАЛНО ПЪТЕШЕСТВИЕ ПРЕЗ ВЕКОВЕТЕ

БОЯН ИВАНОВ - кларинет

ЛИЗИАН ЧЕН (Тайван, Франция) - пиано


 

logo big

 Есенно издание

fb event murages w

 

ОТКРИВАНЕ

14 септември – Балабанова къща – 18.30 ч.

КВИНТЕТ МУРАГЕС (Франция)

МИШЕЛ МУРАГЕС - флейта

ДАВИД ВАЛТЕР - обой

ПАСКАЛ МУРАГЕС - кларинет

ПИЕР МУРАГЕС – валдхорна

ДЖОРДЖО МАНДОЛЕЗИ – фагот

* * *

22 септември – Римски стадион – 19 ч.

SWING ALL STARS JAZZTET

В “Празници на Стария град”

***

5 октомври – Малка Базилика – 18.30 ч.

ЦВЕТЪТ НА ВИШНАТА

ШИНЯ ОНО (Япония) - гайда

МИЛА ПАВЛОВА - флейта

НЕЛИ АНДРЕЕВА - вокал

МАРГАРИТА ИЛИЕВА - пиано

* * *

12 октомври – Балабанова къща – 18.30 ч.

НОСИТЕЛИ НА СВЕТОВНИ ОТЛИЧИЯ

РОМАН ПАТКОЛО (Словакия) - Контрабас

Носител на наградата на OPUS KLASSIK

“Инструменталист на годината”

МАРГАРИТА ИЛИЕВА - пиано

* * *

13 октомври – Балабанова къща – 18.30 ч.

КЬОЛНСКИ ВИРТУОЗИ

ТРИ ЦИГУЛКИ И ЕДИН АКОРДЕОН

АЛЕКСАНДЪР ПАНКОВ (Германия) – акордеон

Носител на наградата “Златен акордеон”

АНГЕЛИНА АБАДЖИЕВА – цигулка

АМРАЙ КОЛМЕР (Германия) - цигулка

АЛАН АРИФ (Германия) - цигулка

* * *

25 октомври – Малка Базилика – 18.30 ч.

ROYAL CONCERTGEBOUW ORCHESTRA BRASS QUINTET

БРАС СОЛИСТИТЕ НА КРАЛСКИЯ КОНЦЕРТГЕБАУ ОРКЕСТЪР – АМСТЕРДАМ

МИРОСЛАВ ПЕТКОВ – тромпет

ОМАР ТОМАЗОНИ – тромпет

БАРТ КЛААСЕНС – тромбон

ЛАУРЕНС ВАУДЕНБЕРГ – валдхорна

ПЕРИ ХОУГЕНДАЙК - туба

* * *

21 ноември – Малка Базилика – 18.30 ч.

КРАСИМИРА СТОЯНОВА ПРЕДСТАВЯ

Концерт със специалното участие на световноизвестната оперна прима

КРАСИМИРА СТОЯНОВА

и

СТЕФАНИ КРЪСТЕВА - сопран

ЕМИЛ ПАВЛОВ – тенор

* * *

24 ноември – ДК “Борис Христов” – 19 ч.

ЗВЕЗДНО ДУО

СВЕТЛИН РУСЕВ

Концертмайстор на Оркестъра на Романска Швейцария

ЕВГЕНИ БОЖАНОВ -  пиано

 

 

©2019 MusicArtissimo Foundation. All Rights Reserved! Web Agency - Kaya Pro Ltd.

Search